به کمک یکدیگر دنیا را جای دوستانه‌تری برای زندگی خواهیم کرد

کلام زنده دارای مجوز رسمی فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

تمرکز این مرکز پژوهشی ــ کاربردی بر طراحی و برگزاری همایش‌های تحولی است و در حوزه‌های زیر فعالیت دارد:

مهارت‌های زندگی

تحولات فردی و شخصیتی
موفقیت فردی
بهبود روابط
تفکر مثبت
رشد شخصی، کاری و اجتماعی

کلام زنده فعالیت خود را از سال ۱۳۷۲ با هدف گسترش و بومی سازی علوم کاربردی مبتنی بر فلسفه ی هستی‌شناسی آغاز کرد و در ادامه به طراحی و توسعه ی کاربردی این علوم پرداخت. دوره‌ها و کلاس‌های کلام‌زنده از همان آغاز با استقبال غیرقابل انتظار در سراسر کشور مواجه شد.

 

لطفا به ویدئو زیر توجه فرمایید:

 

 

کلاس‌های کلام زنده درباره‌ی چیست؟

زندگي يك هنر است، زندگی یک مهارت آموختنی است، زندگي مانند هر علم و هنر ديگري بدون بهره بردن از آموزش و تنها به اتكاي تجربه و آزمون و خطا يعني از دست دادن فرصت شادي و كاميابي. در دنیای امروز برای ورود به هرکار و هر تجربه‌ای آموزش وجود دارد و آموزش یعنی کاستن از هزینه‌ها و افزودن به بهره‌وری …

مخاطبان کلام زنده چه کسانی هستند؟

محتوای آموزه‌های کلام زنده، از نظر تحصیلات و جایگاه اجتماعی، هرگز طبقه‌بندی خاصی ندارد. چراکه رویکرد آن، اصولاً جامعه‌محور است و همه‌ی اقشار جامعه را در برمی‌گیرد. با اینحال، عموماً رده‌های سنی جوان و میانسال که برنامه‌های مهم‌تر و بلندمدت‌تری برای زندگی خود دارند و اشخاص پویا و مشتاقی که خواهان تحولات مهم در زندگی هستند، اکثریت مخاطبان کلام زنده را تشکیل می‌دهند.

فعالیت‌های این مرکز علاوه بر تهران، اکنون در ۱۰ مرکز دیگر در مشهد، شیراز، تبریز، کرمان، گیلان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، البرز و مازندران و دو کشور استرالیا و کانادا به صورت مداوم برگزار می‌شود.

کلام زنده دوره‌های ویژه‌ای نیز برای رده‌های سنی مختلف خردسالان، کودکان، نوجوانان طراحی و اجرا می‌کند.

مهارت‌های زندگی چیست؟

مهارت‌های زندگی یعنی توانایی‌هایی که ارتقای  توانمندی  افراد جامعه، بهبود روابط انسانی و افزایش سلامت رفتاری در سطح جامعه را موجب می‌شوند. این مهارت‌ها به افراد کمک می‌کنند تا  مفید و سازنده عمل کرده، خود و جامعه را از آسيب‌های روانی ـ اجتماعی محفوظ داشته و سطح بهداشت روانی خویش و جامعه را ارتقاء بخشند.

مهارت‌های ده‌گانه زندگی، طبق تعریف یونسکو:

مهارت‌های زندگی در تعریف سازمان جهانی بهداشت به این ترتیب تقسیم‌بندی شده:

توانایی تصمیم‌گیری
توانایی حل مسئله
توانایی تفکر خلاق
توانایی تفکر نقادانه
توانایی برقراری رابطه مؤثر با دیگران
توانایی برقراری روابط بین فردی سازگارانه
توانایی خودآگاهی
توانایی همدلی با دیگران
توانایی رویارویی با هیجان‌ها (غم، خشم، شادی، …)
توانایی رویارویی با استرس‌ها

محور آموزش‌های کلام زنده چیست؟

کلام زنده فارغ از هر گرایشی، صرفاً با تکیه بر دانش‌های روز و تلفیق آنها با مهارت‌های کاربردی فعالیت می‌کند. کلام زنده طراح و برگزارکننده همایش‌های عمومی و تخصصی در حوزه‌های مختلف مهارت‌های زندگی است، هدف از این آموزش‌ها برقراری ارتباط بهتر با خود و دیگران و جهان هستی است.

چرا کلام زنده ؟ تحول ماندگار در طول زمان …

امروزه مراکز مهارت‌های زندگی پرشمار هستند؛ معمولاً محتواهایی که در زمینه مهارت‌های زندگی ارائه می‌شوند، یا جنبه انگیزشی دارند یا جنبه آموزشی، که هدفشان افزایش دانش و اطلاعات مخاطبان خود در زمینه مهارت‌های زندگی و موفقیت است…
امــا؛
در مجموعه کلام زنده ما به دنبال ایجاد تغییر پایدار در کیفیت زندگی مخاطبان خود هستیم و  باور داریم این تغییر نه از طریق یادگیری مطالب جدید، بلکه از طریق ایجاد تحول در نگرش و زاویه نگاه مخاطبان ما نسبت به زندگی اتفاق خواهد افتاد. این تحول از طریق تمرین در فضای کارگاهی و در دل بازی‌های گروهی رخ می‌دهد و منجر به تغییر و توسعه مهارت‌های فردی و ارتباطی در دانشجوها از طرق زیر خواهد شد؛

“مهارت” بجای کسب دانش،
“تمرین” بجای بخاطر سپردن،
“مشاهده و کشف” بجای آموزش و یادگیری،
“طراحی راه‌حل” به‌جای دریافت راه‌حل

رسالت ما در مجموعه کلام‌زنده “آفرینش دنیایی از بهبودی برای هر نفر” است.

در دنیای امروز داشتن رابطه سالم با خود و دیگران از اهمیت زیادی برخوردار است. در دوره‌های کلام زنده به صورت کلی در سه سطح رابطه در جهت کسب مهارت‌های استادی زندگی پرداخته می‌شود؛

رابطه با دیگران (دوره دیدن)
رابطه با خود (دوره دانستن)
رابطه با جهان هستی‌ (دوره براکا)

مهم است که بدانید تمام مسائل، نیازها، اهداف و بهبود‌های که در طول زندگی دنبال می‌کنیم بستگی به کیفیت روابط ما در سه سطح فوق‌ دارد.

همکاران ما در کلام زنده در فرصتی كه با شما برای مصاحبه هماهنگ می‌شود، طی جلسه‌ای اختصاصی و رایگان شما را با فضاى دوره‌ها و شرايط حضور آشنا مى‌کنند.

زندگى‌ای كه ديده نشده باشد ارزش زيستن ندارد.

چگونه مى‌توانم از مفيد بودن دوره‌هاى كلام زنده براى خودم مطمئن شوم؟

ما هديه‌اى را براى شما درنظر گرفته‌ايم : يك جلسه اختصاصى راهنمايى و مشاوره كاملاً رايگان.

تاكنون در دوره‌هاى بهبود مهارت‌های فردی كلام زنده شركت نكرده‌ايد


همین الان با راهنمايان كلام زنده تماس بگيريد.